#antekpodrozuje

Ateny (Grecja) - przewodnik po greckiej stolicy (najciekawsze atrakcje)

extra_toc

Ateny (Grecja)

Grecja, jak i całe Bałkany są bardzo popularnym kierunkiem wśród Polaków. Dotychczas nigdy nie byliśmy w tych stronach, a Grecja od dawna chodziła nam po głowie. Podczas ostatniego lata postanowiliśmy odwiedzić wreszcie Grecję, a wyjazd objął wizytę w Atenach, na Santorini i Korfu. Zapraszam do przewodnika po greckiej stolicy.

Co zobaczyć w Atenach?

O Atenach krąży wiele opinii, wśród których można usłyszeć zarówno wyrazu zachwytu oraz rozczarowanie. Często słyszałem, że ateński Akropol jest zatłoczony, a miasto jest brudne i zakorkowane. Odwiedzając jakieś miejsce zawsze staram się mu dać szansę, ponieważ Ateny są miastem, które mimo wielu negatywnych opinii zawsze chciałem odwiedzić i sam ocenić, czy to co o nim mówią jest prawdziwe. Dlatego też do Aten lecieliśmy bez specjalnego nastawienia, aby wyrobić sobie własną opinię.

Jak dotrzeć do Aten?

Do Aten najprościej dolecieć samolotem, a z wielu lotnisk można dotrzeć tam liniami Wizzair, Ryanair oraz Aegean. Ceny biletów są bardzo zróżnicowane, a my kupując z wyprzedzeniem bilet z Katowic do Aten na połowę czerwca zapłaciliśmy 255 zł za osobę wliczając w to priority pass. Podana cena dotyczy tylko lotu w jedną stronę, ponieważ do kraju wracaliśmy z Korfu.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum miasta?

Ateńskie lotnisko jest oddalone około 20 kilometrów w linii prostej od centrum miasta, natomiast według nawigacji najkrótszy dojazd wynosi około 34 kilometrów.

Z lotniska do centrum Aten można dojechać na kilka sposobów:

taxi: taksówka to z pewnością komfortowy sposób na dotarcie z lotniska do hotelu, ale również najdroższy. W dzień zapłacicie około 40 euro za kurs w jedną stronę, a w nocy ponad 50 euro.

pociąg: stacja kolejowa znajduje się zaraz obok terminala. Pociągi kursują co godzinę, a rozkład jazdy znajdziecie na stronie przewoźnika.

metro: stacja metra znajduje się obok lotniska, a niebieska linia w około 40 minut dowiezie Was do placu Syntagma, gdzie możecie przesiąść się na czerwoną linię, albo kawałek dalej na zieloną linię na stacji Monastiraki. Metro działa od 6:00 do 23:30, a kursy odbywają się co 30 minut. Bilet normalny kosztuje 10 euro, a ulgowy 5 euro i jest ważny 90 minut.

Ateny (Grecja)

autobus: z lotniska w Atenach jeżdżą cztery linie autobusowe oznaczone literą X. Kursują przez całą dobę, a dojazd do placu Syntagma zajmuje około 50 minut, niemniej w godzinach szczytu może trwać dużo dłużej.

Numery linii:
X93 - do dworca autobusowego Kifisos
X95 - do placu Syntagma
X96 - do Pireusu

X97 - do stacji Elleniko (metro)

Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3 euro. My skorzystaliśmy z autobusu X95, co może nie było najszybszym sposobem, ale najtańszym. Poniżej rozkład jazdy z placy Syntagma na lotnisko.

Ateny (Grecja)

Gdzie nocować w Atenach?

Centrum Aten jest bardzo rozległe i zapewne każdy będzie miał inne doświadczenia związane z potencjalnym miejscem do spania. My staraliśmy się, aby nasz apartament był w miarę dobrze skomunikowany z dojazdem na lotnisko, centrum miasta oraz najważniejszymi atrakcjami i myślę, że udało nam się to osiągnąć.

Nasz wybór padł na Filopappou Hill Apartment, który kosztował nas 153 euro za 4 noce (3 osoby). Dało to około 13 euro za osobę za noc, co jak w moim przekonaniu jest bardzo dobrą ofertą.

Booking.com

Z mieszkania w 14 minut można dojść piechotą na Akropol, albo w 30 minut do placu Syntagma. W pobliżu znajduje się również stacja zielonej linii metra Petralona (8 minut piechotą) oraz Monastiraki (19 minut piechotą), gdzie kursują linie zielona i niebieska.

Ateny (Grecja)

Sam apartament położony jest w spokojnej dzielnicy, gdzie jest cisza i spokój. W bliskiej odległości znajduje się kilka sklepów spożywczych oraz tawern, w których w miarę tanio można zjeść bardzo dobry posiłek. Mieszkanie w serwisie booking ma obecnie ocenę 8.2/10 i było w miarę w porządku. Właściciel jest bardzo przyjemnym człowiekiem, mieszkanie było czyste, a my mieliśmy do dyspozycji salon oraz sypialnię. Minusem była kuchnia, która była słabo wyposażona. Elektryczna kuchenka nie nadawała się do niczego. Próbowaliśmy na niej cokolwiek ugotować i był z tym duży problem. Drugim minusem było to, że w pobliżu naszych okien znajdował się zbiornik na olej, którym zimą ogrzewane są pomieszczenia. Niestety w mieszkaniu odczuwaliśmy zapach dolatujący z tego zbiornika, co nie było zbyt przyjemne.

Ogólnie nie oceniam apartamentu źle, gdyby nie zapach to byłby on bardzo dobry.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Jak przemieszczać się po Atenach?

Ateny są bardzo rozległe. Przemieszczając się po mieście warto skorzystać z komunikacji publicznej, w szczególności z metra. Bilet normalny kosztuje 1,4 euro, a ulgowy 0,6 euro. Bilet dobowy kosztuje 4,5 euro.

W Pireusie korzystaliśmy z autobusu, na które obowiązują te same bilety co na metro. Warto rozważyć również ubera, który stosunkowo tanio pozwala na przejazdy po mieście.

Ateny (Grecja)

Najciekawsze atrakcje w Atenach

Ateny są miastem starożytnym, które oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji, a niektóre z nich zachowały się w dużym stopniu. Większość z nich jest płatna i to nie mało. Sam wstęp na Akropol kosztuje 20 euro. Jeśli chcecie odwiedzić więcej miejsc, to polecam Wam zakup biletu na większą ilość atrakcji. My skorzystaliśmy z Acropolis Tickects (by Headout), a łączony bilet do wielu miejsc kosztował nas 39 euro za osobę i był ważny kilka dni. Widzę, że obecnie cena poza sezonem wynosi 36 euro, a w sezonie będzie wynosiła 49 euro.

W ramach biletu można odwiedzić:
Akropol, Świątynię Zeusa, Agorę Ateńską, Forum Rzymskie, Bibliotekę Hadriana, Keramejkos (pozostałości dawnego cmentarza), Szkołę Arystotelesa (Lýkeion).

Jeśli wybierzecie się w okresie letnim, to polecam Wam rozpoczynanie zwiedzania o poranku, gdyż upał w dzień był tak niesamowity, że między 12:00 i 14:00 byliśmy już tak zmęczeni, że wracaliśmy do apartamentu.

Największe atrakcje w Atenach

Akropol ateński

Gdyby dowolną osobę spytać o to, co jest największą atrakcją w Atenach, to z pewnością większość wskaże właśnie Akropol. Według wielu jest on przereklamowanym miejscem, ale będąc w Atenach i nie zwiedzić go, to tak, jakby nie być tam w ogóle. Akropol można zobaczyć z zewnątrz z różnych punktów miasta, np z centrum, albo ze wzgórza Lycabettus, gdzie warto wybrać się wieczorem.

Aby zwiedzić Akropol rekomenduję zakup biletu z wyprzedzeniem. Bilet normalny kosztuje 20 euro, a ulgowy 10 euro. Polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout). Bilet można kupić również w automacie bezpośrednio przed wejściem. Warto pojawić się na wzgórzu jak najwcześniej, a wstęp możliwy jest od 8:00. Później mogą być już kolejki.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Akropol ateński położony jest na wzgórzu o wysokości 157 metrów n.p.m, a jego wysokość względna wynosi 70 metrów. Wzgórze zamieszkane było już w okresie neolitu (4500-3000 p.n.e), a w tzw. okresie mykeńskim (od 1600 do 1100 p.n.e) znajdował się tam już pałac. Od VI wieku p.n.e było to miejsce kultu bogini Ateny.

Do najciekawszych miejsc na wzgórzu należą:
Partenon zbudowany w połowie V wieku p.n.e, będący świątynią poświęconą Atenie.
Erechtejon z V wieku p.n.e. Była to świątynia powstałą na cześć Erechteusza, jednego z pierwszych władców ateńskich.
Propyleje z V wieku p.n.e, czyli schody prowadzące do Akropolu.
Świątynię Ateny Nike (Ateny Zwycięskiej) z V wieku p.n.e.
Odeon Heroda Attyka ze 161 roku n.e.
Teatr Dionizosa z 350 roku p.n.e.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Zwiedzając Akropol warto podejść również na wzgórze Areopagu, gdzie wstęp jest darmowy. Akropol ateński wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ateny (Grecja)

Agora ateńska

Agora ateńska jest najsłynniejszą agorą w Atenach. Określeniem “agora” określa się główny plac. Położona jest na północny-zachód od Akropolu. Mieściły się tam świątynie i biblioteki. Dzisiaj często nazywa się ją Agorą grecką, a Agorę rzymską położoną nieopodal zalicza w skład Agory ateńskiej.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Z ciekawszych obiektów, które znajdują się na terenie Agory ateńskiej można wyróżnić:
Hefajstejon (Świątynia Hefajstosa) zbudowana w porządku doryckim około 445-425 p.n.e.. W V wieku n.e. świątynia była kościołem św. Jerzego.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Stoa Attalosa z II wieku p.n.e, która została zniszczona w III wieku n.e. i odbudowana w XX wieku. Stoa jest charakterystycznym budynkiem o długości 116 metrów z 44 kolumnami.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Bilet normalny kosztuje 10 euro, a ulgowy 5 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Forum Rzymskie (Agora rzymska)

Forum rzymskie jest kolejnym starożytnym rynkiem znajdującym się w Atenach. Od Agory ateńskiej dzieli ją 150 metrów. Mieści się u podnóża północnego stoku Akropolu.

Miejsce to utworzono około 10 roku p.n.e., a plac miał kształt prostokąta o wymiarach 111 na 98 metrów. Najbardziej charakterystycznym obiektem jest ośmiokątna Wieża Wiatrów z połowy I wieku p.n.e.

Bilet normalny kosztuje 8 euro, a ulgowy 4 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Biblioteka Hadriana

Biblioteka Hadriana to kolejne ciekawe miejsce, które można zobaczyć w Atenach. Powstała w 132 roku p.n.e. i położona jest na na północ od opisanej wcześniej Agory rzymskiej.

Budynek został zniszczony w III wieku n.e. podczas najazdu Herulów. W V wieku na wewnętrznym dziedzińcu wzniesiono niewielki kościół, który później przebudowano na bazylikę. W jej miejscu w XII wieku powstała kolejna świątynia, która została rozebrana w XIX wieku.

Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Świątynia Zeusa Olimpijskiego w Atenach

Świątynia Zeusa Olimpijskiego była budowana od VI wieku p.n.e. do II wieku n.e. Jest największą świątynią, która powstała w starożytnej Grecji. Budowa trwała tak długo, ponieważ w okresie od 510 roku p.n.e aż do 174 roku p.n.e. prace nie były kontynuowane. W trakcie budowy w 86 roku p.n.e część kolumn wywieziono do Rzymu, gdzie zostały wykorzystane w świątyni Jowisza. Ostatecznie budowa została dokończona przez cesarza Hadriana w 132 roku n.e.

Budowlę tworzyło 108 kolumn, a całość była umieszczona na podstawie o wymiarach 41 x 108 metrów. Do dzisiaj przetrwało zaledwie 16 kolumn, a stan świątyni zawdzięczamy szabrownikom, którzy w okresie średniowiecza wykorzystywali ją jako źródło darmowego budulca.

Bilet normalny kosztuje 6 euro, a ulgowy 3 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Keramejkos w Atenach

Keramejkos jest miejscem, w którym można zobaczyć pozostałości starożytnego cmentarza oraz muzeum. Miejsce położone jest kilka minut marszu z Agory ateńskiej. Najstarsze groby pochodzą z epoki brązu (od 2700 do 2000 p.n.e), ale większość pochówków dokonano w okresie od 1000 do 700 roku p.n.e.

Na terenie muzeum odkryto fragmenty Pompejonu z IV wieku p.n.e. oraz pozostałości świątyni Apollina i Artemidy.

Bilet normalny kosztuje 8 euro, a ulgowy 4 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Szkoła Arystotelesa w Atenach (Lýkeion)

Lýkeion powstał w IV wieku p.n.e. i został założony przez Arystotelesa, będącego uczniem Platona. Placówka działała do 86 roku p.n.e., gdy Ateny zostały najechane przez Rzymian, a rękopisy Arystotelesa wywieziono do Rzymu.

Bilet normalny kosztuje 4 euro, a ulgowy 2 euro, natomiast polecam zakup biletu łączonego Acropolis Tickects (by Headout).

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Stadion Panateński (Panathinaiko, Kalimarmaro)

Stadion Panateński, znany pod nazwą Kalimarmaro lub Panathinaiko jest niesamowitym miejscem zbudowanym w 330 roku p.n.e i mogącym pomieścić 80000 widzów. Powstał na wielkie igrzyska Panateńskie. Wykonano go w całości z białego marmuru. Został zrekonstruowany na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1896 roku.

Bilet normalny kosztuje 5 euro, a ulgowy 2,5 euro.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach

Obecne muzeum archeologiczne powstało w latach 1866-1889. W jego wnętrzach znajduje się najbogatsza na świecie kolekcja inskrypcji. Do najcenniejszych dzieł należy złota Maska Agamemnona z około 1550-1500 p.n.e., rzeźby z II wieku p.n.e oraz tzw. Mechanizm z Antykithiry datowany na lata 150-100 p.n.e, który służył do obliczania pozycji ciał niebieskich. Ten ostatni artefakt został znaleziony we wraku starożytnego statku na głębokości 42 metrów.

Bilet normalny kosztuje 12 euro, a ulgowy 6 euro.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Wzgórze Filopappou

Nazwa naszego apartamentu “Filopappou Hill Apartment” nawiązuje do pobliskiego wzgórza Filopappou, które położone jest na południowy zachód od Akropolu. Rozciąga się z niego przepiękny widok na Ateny oraz wspomniany Akropol. Wzgórze połączone jest z sąsiednimi wzniesieniami Pnyx oraz wzgórzem Nimf tworząc jeden masyw. To drugie znajduje się tam, gdzie jest obserwatorium astronomiczne.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Wzgórze Filopappou, które można również spotkać pod nazwą Muses, jest również niesamowitym miejscem pod względem atrakcji. Zobaczyć tam można:

- Pomnik Filopapposa z II wieku n.e.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

- Kościół Saint Dimitrios Loubardiaris z XVI wieku, który uznawany jest z najbardziej malowniczych w Atenach.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

- Więzienie Sokratesa, czyli kompleks komór i korytarzy z V wieku p.n.e. Według legendy tam był przetrzymywany Sokrates.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

- Pnyx, czyli wzgórze, które w starożytności było miejscem obrad Zgromadzenia.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

- Jaskinię Głuchego.
Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

- Obserwatorium astronomiczne

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

- Pozostałości starożytnej drogi Koile z Aten do Pireusu.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Wstęp na wzgórze jest darmowy, mimo, że w 2002 roku planowano wprowadzić opłaty. Spacerując po nim można spotkać żółwie. Nam udało się to w okolicy starożytnej drogi Koile oraz nieopodal kościoła.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Wzgórze Lycabettus

Wzgórze Lycabettus ma wysokość 277 metrów n.p.m. i jest niesamowitym miejscem położonym na północny wschód od Akropolu. Rozciąga się z niego niesamowity widok na Ateny i polecam je szczególnie na zachód słońca. Na szczycie znajduje się niewielki kościółek św. Grzegorza. Samo podejście nie jest zbyt trudne, ale latem może sprawić lekki problem. Za kilka euro można wjechać na szczyt funikularem, którego stacja znajduje się po południowej stronie wzgórza.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Ogród Narodowy w Atenach

Ogród Narodowy mieści się na tyłach Parlamentu i ma powierzchnię 16 hektarów. Na mapie miasta jest niesamowitym zielonym miejscem, gdzie w upalny dzień można schronić się przed skwarem.

Na terenie parku znajdują się stawy, ścieżki a nawet mini zoo. W południowej części mieści się budynek z końca XIX wieku o nazwie Zappeion, będący halą wystawową.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Grób Nieznanego Żołnierza w Atenach

Obok budynku greckiego Parlamentu przy placu Syntagma znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Co godzinę odbywa się tam zmiana warty, która przyciąga tłumy turystów. Greccy żołnierze pełniący tam służbę ubrani są w bardzo charakterystyczne stroje, które mogą powodować zdziwienie. Na nogach mają charakterystyczne trzewiki oraz białe getry z pomponami, a na głowie czerwone czapki. Krótkie spódniczki mają 400 fałd symbolizujących 400 lat osmańskiej okupacji Grecji.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Centrum Aten

Będąc w Atenach warto pospacerować sobie po centrum miasta. Chodzi mi przede wszystkim o obszar pomiędzy placem Syntagma oraz stacją metra Monastiraki. W okolicy znajduje się wspomniana wcześniej Biblioteka Hadriana oraz Forum rzymskie i Agora Ateńska, ale oprócz tego mieści się tam wiele restauracji i sklepów z pamiątkami.

Warta zobaczenia jest katedra Zwiastowania Matki Bożej z XIX wieku.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Stavros Niarchos Park

Stavros Niarchos Park jest ciekawym miejscem, które warto odwiedzić wieczorem blisko zachodu słońca. Znajduje się tam niewielki sztuczny zbiornik, gdzie jedną z atrakcji jest tańcząca fontanna. Pokazy są regularnie i warto je zobaczyć. Na nas natomiast największe wrażenie zrobił olbrzymi nowoczesny budynek, w którym mieści się Narodowa Biblioteka oraz opera. Na jego dachu znajduje się ogród opadający stopniowo w stronę północno wschodnią. Z tego miejsca podziwialiśmy niesamowity zachód słońca.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Pireus

Pireus jest miastem położonym w sąsiedztwie Aten. Jeśli będziecie mieli trochę czasu, to warto udać się tam na wycieczkę. Z naszej lokalizacji wystarczyło dojechać do końca zielonej linii ze stacji Petralona. Pireus w starożytności był najważniejszym portem w okolicy.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

W Pireusie ogromne wrażenie zrobi na Was miejscowa marina, w której stoją bardzo drogie jachty.

Z mariny jest niedaleko do Hellenistycznego Muzeum Morskiego, gdzie na zewnątrz można podziwiać kilka ciekawych eksponatów.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Warto również odwiedzić miejsce o nazwie Peiraiki, gdzie znajduje się niewielka zatoczka i malowniczo położona kapliczka.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Restauracje w Atenach

W Atenach korzystaliśmy z kilku restauracji, z których dwie mieściły się w bliskiej odległości od naszego apartamentu.

Therapeutērio - w tej restauracji można zjeść porządny obiad za mniej niż 10 euro. Nam smakowało, a ceny są naprawdę przystępne.

Ateny (Grecja)
Ateny (Grecja)

Λεμονανθός Lemonanthos - to była druga z restauracji, którą odwiedziliśmy w okolicy naszego apartamentu. Była minimalnie droższa, niż ta wcześniejsza, ale jedzenie było wyśmienite.

Ateny (Grecja)

Bairaktaris - w tym miejscu, które położone jest w centrum Aten za kilka euro można było zjeść bardzo dobrą pitę.

Ateny (Grecja)

Little Kook - ta baśniowa knajpka położona jest w samym centrum Aten. Bardziej nadaje się na deser lub kawę, niż obiad. Zamówiona kawa i napoje były średniej jakości. Niemniej wnętrza są wystrojone baśniowo i warto wejść do środka.

Ateny (Grecja)

Ateny (Grecja)

Powyżej przedstawiłem Wam listę wszystkich miejsc i atrakcji, które udało nam się zobaczyć podczas kilkudniowego pobytu w Atenach. W sumie do dyspozycji mieliśmy 4,5 dnia, co pozwoliło nam na spokojne zwiedzenie miasta. Na początku artykułu wspomniałem, że Ateny mogą rozczarować. Nas na szczęście nie rozczarowały, ponieważ nie nastawialiśmy się zbytnio i to było dobre podejście. Dzięki temu możemy uznać Ateny za miasto warte zobaczenia.

Jeśli spodobał Ci się materiał to postaw mi kawę. Pomoże mi to dofinansować mój prywatny projekt "Miasta stojące murem", w ramach którego odwiedzam miasta i miasteczka w Polsce otoczone średniowiecznymi murami obronnymi, a następnie przygotowuję o nich materiał.
Wielkie dzięki :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Śląskie Trendy
 

 

 

 

Nocowanie.pl

 

 

 

Carter

 

 

 

Opony zimowe

 

 

 

Używamy plików cookie, aby ulepszyć naszą stronę internetową i Twoje doświadczenia podczas korzystania z niej. Pliki cookie używane do niezbędnego działania tej witryny zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej o używanych przez nas plikach cookie i sposobach ich usuwania, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

  Akceptuję ciasteczka.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk